DUYURULAR VE SEZON TAKVİMİ

2023-2024 SEZONU DEVE GÜREŞİ TAKVİMİ

NOT: Güreş yapacak dernek veya kurumlar dernek yönetim kurulu kararı veya komite kararı olarak dilekçelerini Degüf Başkanlğına göndermeleri gerekmektedir. Göndermeyen dernek veya kurumların güreş izin belgeleri valiliklere gönderilmeyecektir.

EK URGANCILIK EĞİTİMİ

15.09.2023 tarihinde Germencik Devecilik Kültürü Ve Deve Güreşleri Derneği'nin  katkılarıyla  çizelgedeki program doğrultusunda ek urgancılık kursu düzenlenecektir.

İlgilenen arkadaşların dikkatine sunuyoruz.

GÜREŞ AİDAT ÇİZELGESİ

Devecilik Kültürü Ve Deve Güreşleri Federasyonu dernekler aidat çizelgesidir.


Not: Tüzüğümüzün 7. Maddesinde "Aidatların ödemeyen dernekler üyelikten çıkarılır." İbaresine dayanarak aidatların eksiksiz yatırılması gerekmektedir!

06.09.2023 Tarihinde Devecilik Kültürü Ve Deve Güreşleri Federasyonu'muz yönetimi tarafından, akşam saatlerinde güncel bilgiler ile ilgili  toplantı düzenlenmiştir. İlgili konular ile alakalı kararlar alınmış olup, bu alınan kararların camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

GÜREŞ İZİN DİLEKÇELERİ

Eylül ayı içerisinde valilikler bünyesinde toplanacak olan "il hayvanları koruma kurulları"nın güreşlerin yapılabilirliği konusundaki görüş ve önerilerini muhatap kabul edebilecekleri DEGÜF'ün yazısında dilekçeleri bulunan kurum ve derneklerin izinlerinin görüşüleceği bilinmektedir.

Aşağıda isimleri bulunan dernek veya kurumların 05.09.3023 tarihine kadar dilekçelerini göndermeleri gerekmektedir.

Göndermeyen dernek ve kurumlar için izin talebinde bulunulmayacaktır.

Karpuzlu,Kurtuluş,Buharkent,İncirliova,Germencik,Yenipazar,Hacıaliobası,Nazilli,Bozdoğan,Bağarası,Yeşilova,Elifli,Tire,Torbalı,Poyracık,Menemen,Bayramiç,Çan,Pekmezli,Lapseki,Ezine,Geyikli,Ayvacık,Pelitköy,Edremit,Burhaniye,Karaağaç,Havran,Altınova,Güllük,Bodrum,Milas,Demre,Yunus Emre,Turgutlu,Salihli,Gökkaya dernek.

ÖRNEK DİLEKÇE

Dilekçe örneği:

....../..../202....Tarihinde......

..........................................................................kurum/dernek olarak yapılması düşünülen deve güreşleri.

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu 11.madde de adı geçen "Hayvanları başka bir canlı hayvanla dövüştürmek yasaktır. Folklorik amaca yönelik, şiddet içermeyen, geleneksel gösteriler Bakanlığın uygun görüşü alınarak il hayvanları koruma kurullarından izin alınmak suretiyle düzenlenebilir" Maddesi hükümlerine göre deve güreşleri düzenlemek istiyoruz.

Bilgi ve gereğini arz ederim.

Federasyonumuz tarafından Marmara, Akdeniz ve Ege bölgesinin çeşitli yerlerinde gerçekleştirilen urgancılık kurslarında, katılan kursiyerlerin listeleri çıkarılmıştır. Kurslara katılan tüm herkese, kurs eğitmenlerimize, kurs gözlemcilerimize, kurs yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız. 

20 Ağustos 2023 tarihinde federasyonumuz tarafından devam eden urgancılık kursu ve urgancılık bilgi toplantıları  bu sefer Antalya bölgesi Demre'de yapılmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Demre Urgancılık Kursu

Federasyonumuz tarafından devam eden urgancılık kurslarımız Mavi Akdeniz Yeşil Demre Deveciler Derneği katkılarıyla bu kez  20 Ağustos 2023 tarihinde Demre'de gerçekleştirilecek.

6 Ağustos 2023 Tarihinde federasyonumuz tarafından Söke'de urgancılık eğitimi ve urgancılık bilgi toplantısı gerçekleşmiştir.

13 AĞUSTOS 2023 Tarihinde federasyonumuz tarafından Bozdoğan'da urgancılık eğitimi ve urgancılık bilgi toplantısı gerçekleştirilmiştir.